امروز : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 12
۲۱:۲۰
کد خبر: ۴۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۲۱۲۶
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های معظم شهدا:
جمعی از خانواده‌های شهدا صبح امروز با حضرت آیت الله امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های معظم شهدا به این شرح است:

خاطره‌های شهدا باید با زبان هنر زنده نگه داشته شود

من یک خطابی بکنم به کسانی که اهل هنرند، اهل رسانه‌اند، اهل نگارشند، قلم به دستند، شاعرند، نقاشند، هنرمندند. این خاطره‌ها را با زبان هنر بایستی نگه دارند. البته کارهای خوبی در این سال‌های آخر اتفاق افتاده است، انجام گرفته است، خوب است این کتاب‌ها و بعضی از فیلم‌ها، بعضی از کارهای هنری که انجام گرفته با ارزش است باید سپاسگزاری کنیم اما نسبت به آن‌چه که باید اتفاق بیفتد کم است ما تعداد شهدای‌مان زیادند هر کدام از این‌ها یک دنیایی هستند، هر کدام از اینها موضوع یک کار هنری با ارزشند، یا موضوع کار چند کار هنری؛ می‌شود فیلم ساخت، می‌شود کتاب نوشت، می‌شود نقاشی کرد درباره‌ این‌ها، این‌ها را معرفی کرد به نسل جوان. این وظیفه‌ ماست. شما همسران شهید، پدر شهید، مادر شهید، اگر مراجعه کردند و خواستند که شما مصاحبه کنید امتناع نکنید.

 از لحاظ ارزشگذاریِ نظام ارزشیِ اسلامی، خانواده‌ شهدا یعنی پدر، مادر، همسر در رتبه‌ بسیار بالایی قرار دارند. فضیلت این‌ها از فضیلت دیگر مؤمنین و مؤمنات و این‌ها بیشتر است.

شهدا الگوهای زنده نسل جوان هستند

این‌ها همه الگویند. جوان احتیاج به الگو دارد. این‌ها الگوهای زنده‌ کشور ما و جوان‌های ما محسوب می‌شوند. یاد این‌ها باید زنده بماند. چه کسی یاد این‌ها را می‌تواند زنده نگه دارد؟ پدران، مادران، آن‌هایی که این‌ها را بزرگ کردند، آن همسری که مدتی با این‌ها زندگی کرده. رفتارهای اینها، پایبندیهای این‌ها، دلبستگی‌های دینی‌شان، دلبستگی‌های اجتماعی‌شان، دلبستگی‌های عاطفی‌شان، این‌ها را شرح بدهند. این‌ها همه درس است. همه‌ آنچه که در خاطره‌ شماها از شهیدان‌تان وجود دارد، این‌ها همه درس است، این‌ها باید گفته بشود، این‌ها باید منتشر بشود، این‌ها باید مورد استفاده‌ی نسل جوان کشور قرار بگیرد.

خدا بر شما پدر و مادر و همسر شهید صلوات میفرستد

این یک ارزش قرآنی است؛ این صبری که پدر شهید و مادر شهید و همسر شهید برای شهادت فرزندشان کردند که انسان میخواند شرح حال را می‌بیند چه کشیدند اینها وقتی خبر شهادت عزیزشان به اینها رسید و چه صبری کردند، چه تحملی کردند این صبر بالاترین صبرهاست.

خدای متعال در مورد افراد صابر از قبیل این عزیزان میفرماید که «أُولَٰئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ » شما بر پیامبر و آل پیامبر صلوات فرستادید، خدا برای شما صلوات میفرستد.

شهدا سرنوشت ایران را عوض کردند

شهیدان شما در یکی از حساسترین مقاطع تاریخ کشور، سرنوشت کشور را عوض کردند. انقلاب اسلامی رخ داد تا کشور را که داشت به سرعت به سمت دره‌ی انحطاط اخلاقی و دینی و سیاسی پیش میرفت حفظ کند و حفظ کرد، بعد دشمن حمله‌ی نظامی کرد، این جوانها بودند که رفتند ایستادند هشت سال مقاومت کردند، کشور را نجات دادند.

بعد در طول این زمان تا امروز در فتنه‌های مختلف، در آشوب‌افکنیهای مختلف، در نوع متنوع حملات دشمن، جوانها سینه سپر کردند، تعدادی از اینها به شهادت رسیدند مثل همین حوادثی که در این سال گذشته یا سالهای گذشته اتفاق افتاد، توانستند این کشور را حفظ کنند، سرنوشت کشور را اینها به سمت سربلندی کشاندند.

منبع: ايسنا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین