امروز : شنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - 2023 March 25
۰۸:۲۶
کد خبر: ۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۵۸۶۴
لاریجانی در جلسه علنی مجلس:
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان آمریکایی با خلق ماجراهای زنجیره ای علیه ایران قصد ایجاد سردرگمی بین المللی دارند.

به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ «علی لاریجانی» در ابتدای جلسه علنی امروز - یکشنبه- مجلس اظهارداشت: نظرات بی منطق مسوولان آمریکایی تمامی ندارد و به جای سیاست ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند.

وی افزود: آنان با خلق ماجراهای زنجیره ای قصد ایجاد سردرگمی بین المللی دارند، پس از اقدامات غیر قانونی علیه سپاه، امر به صفر کردن نفت ایران گام دیگری است که تحقق پیدا نمی کند و حرف های نسنجیده دیگر آنان درمورد همکاری هسته ای کشورها در چارچوب توافق هسته ای از جمله خرید آب سنگین یا مواد غنی شده یا فروش مواد اولیه نمونه هایی از آشفتگی فکری آنان را نشان می دهد.

رییس مجلس ادامه داد: آنان به مانند سوارشدگان بر قایقی هستند که برای سرعت بخشیدن به قایق بار آن را افزایش می دهند چون در هر اقدامی تصور می کردند حادثه ای در ایران خلق می کنند ولی موفق نشده و با عصبانیت ماجرای جدیدی در ایران راه می اندازند.
لاریجانی با بیان این که به نظر می رسد آنها مورد مهم دیگری در دست نداشته باشند، تاکید کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان فرمودند در این زمان وحدت و انسجام داخلی مهم ترین عامل تعیین کننده نبرد اراده های دو کشور است و به تعبیر ایشان باید اختلاف سلیقه ها را کنار گذاشت.

وی تأکید کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اختلاف سلایق را باید در این زمان کنار گذاشت و روی هدف اصلی یعنی مقاومت در مقابل استبداد بین‌المللی مدرن ایستادگی کرد که آنان عزت ملت را هدف گرفته‌اند و از هر موردی که به ساختار وحدت جامعه لطمه می‌زند، پرهیز کرد.

رییس قوه مقننه همچنین اظهار داشت: بسیاری از کشورهای منطقه گرفتار نابسامانی در استقلال سیاسی و اقتصادی هستند و همین امر آمریکایی‌ها را گستاخ‌تر کرده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و روز کارگر گفت: بار اصلی تولید کشور و استقلال اقتصادی بر دوش کارگران و کشاورزان فداکار است و گسترش زمینه‌های تولیدکشور خصوصاً در کارگاه‌های خرد و متوسط از وظایف جدی امروز اقتصاد کشور است.

وی همچنین ضمن تبریک هفته معلم افزود: رهبر معظم انقلاب نکات مهمی در جلسه با کارگران عزیز و معلمان گرامی در زمینه حفظ اشتغال درکارگاه‌ها و رفع مشکلات تولید و صیانت از جایگاه و منزلت معلم ایراد فرمودند.
رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایشان همچنان بر اجرای همه‌جانبه اجرای سند تحول آموزش و پرورش تأکید کردند که در شرایط فعلی بسیار ثمربخش بود.

لاریجانی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواست درمورد نکاتی که رهبری بیان فرموند که همگی از نکات مهم کشور است برنامه‌ریزی کنند و خصوصا تاکیدهای ایشان در زمینه مهارت آموزی و توسعه آن در مدارس و بررسی جامع در موضوع کنکور و حل این معضل و همچنین معوقات فرهنگیان عزیز مورد توجه کمیسیون باشد.

وی همچنین از کمیسیون صنایع، کشاورزی و اجتماعی خواست بررسی لازم را در زمینه حفظ و توسعه اشتغال خرد و متوسط با کمک دستگاه‌های اجرایی و اتاق‌های تخصصی انجام دهند. وی در ادامه سخنانش ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله استاد مطهری گفت: او معلمی انقلابی، همه جانبه‌نگر، آینده‌نگر، بود که امام راحل درباره ایشان کلماتی ایراد فرمودند که کمتر سابقه داشته و ایشان فرمودند مطهری در اسلام‌شناسی و فنون قرآن کم‌نظیر بود و در شهادت مطهری ثلمه‌ای به اسلام وارد شد که هیچ چیز جایگزین آن نیست.

رییس قوه مقننه با تاکید براین که مواعظ و نصایح شهید مطهری که از قلبی سرشار از عقیدت نشات می‌گرفت برای عارف و عامی سودمند و فرح‌زاست،افزود: این نظر امام (ره) نشان‌دهنده عمق توجه ایشان به تفکر این مرد الهی است، استاد مطهری اقتصاد سالم را برای یک جامعه اسلامی ضروری می‌دانست و مراد او از اقتصاد سالم، اقتصاد مولد و ثروت‌زا بود، همچنین استقلال اقتصادی را برای استقلال کشور لازم می‌دانست.
لاریجانی تصریح کرد: شهید مطهری استقلال سیاسی را در گرو استقلال اقتصادی می‌دانست و فرمودند همانطور که درباره یک فرد استقلال و عدم استقلال مطرح است، در جامعه و کشور هم به طریق اولی چنین موضوعی مطرح است.
وی همچنین گفت: در زمان ما مساله ارباب و رعیتی و بردگی به شکل قدیم مطرح نیست اما در سطح کشورها روابط آقایی و بندگی به‌شدت رواج دارد. نگاهی به نقشه سیاسی جهان نشان می‌دهد پاره‌ای از کشورها آقا و فرمانده هستند در مقابل کشورهایی اسماً مستقلند اما در سیطره کشورهای دست اول قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: این امر را در منطقه خودمان به‌خوبی مشاهده می‌کنیم، می‌دانیم در خلیج فارس و اقیانوس هند مبارزات سیاسی شدیدی میان ابرقدرت‌ها برقرار است، آمریکا می‌خواهد خلیج فارس را برای خودش حفظ کند، آنان از یک سو پول ایران و نفت را در مقیاس وسیع استخراج می‌کردند و از سوی دیگر قسمت اعظم پولی که بابت خرید نفت به ایران پرداخت می‌کردندبه نام فروش اسلحه مدرن دوباره از ایران پس می‌گرفتند.

منبع: ایرنا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین