امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 11
۱۲:۱۰
کد خبر: ۴۷۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: ۸۷۸۷
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها خبر داد
سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها از انجام پیش پروازهای حج در ۲۲ تیر از فرودگاه امام (ره) خبر داد و گفت: عملیات رفت حاجیان ۲۸ روز طول می‌کشد و نخستین کاروان‌های رفت حاجیان ۲۸ تیر از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، امام(ره) و مشهد اعزام می‌شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی مداح نیوز، سید محمود رضوی درباره آخرین جزئیات اعزام زائران حج تمتع از فرودگاه‌های کشور در سال جاری اظهار کرد: بیشترین میزان افزایش اعزام و پذیرش زائران بیت‌الله الحرام از نظر تعداد زائر در سال جاری نسبت به سال 96 به ترتیب متعلق به فرودگاه های مشهد (2680 نفر)، بیرجند(754 نفر) و همدان (747 نفر) خواهد بود.

وی افزود: بیشترین میزان کاهش از این نظر نسبت به سال 96 به ترتیب مربوط به فرودگاه های گرگان (2888 نفر)، امام خمینی (2484 نفر) و اهواز (755 نفر) خواهد بود. از نظر درصد افزایش نسبت به سال گذشته فرودگاه های بیرجند (47 درصد)، مشهد (39 درصد) و زنجان (37 درصد ) مقام های اول تا سوم را داراند. بیشترین درصد کاهش نیز متعلق به فرودگاه های بندرعباس (43 درصد)، رشت (39 درصد) و گرگان (37 درصد) خواهد بود.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه امسال 19 فرودگاه کشور در حوزه حج تمتع فعال خواهد بود، افزود: حدود 50 درصد حاجیان توسط هواپیمایی ایران ایر و بقیه نیز توسط هواپیمایی سعودی منتقل خواهند شد.

وی گفت: اعزام و پذیرش زائران حج تمتع از فرودگاه های اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، کرمان، یزد، بیرجند، بندرعباس و رشت توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر و از فرودگاه های مشهد، گرگان، ساری، تبریز، ارومیه، زاهدان، کرمانشاه و زنجان توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام می شود. همچنین اعزام و پذیرش زائران از فرودگاه امام خمینی (ره) توسط هر دو شرکت ایران ایر و سعودی خواهد بود.

رضوی از انجام پیش پروازهای حج در 22 تیر از فرودگاه امام (ره) خبر داد و با بیان اینکه عملیات رفت حاجیان 28 روز طول می‌کشد، افزود: نخستین کاروان‌های رفت حاجیان 28 تیر از فرودگاه‌های اهواز، بوشهر، امام(ره) و مشهد اعزام می‌شوند و آخرین کاروان‌های رفت نیز 24 مرداد از فرودگاه‌های تبریز، امام(ره) و گرگان جابه‌جا می‌شوند.

سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین با اشاره به اینکه عملیات بازگشت جاجیان 22 روز طول می کشد، گفت: ورود اولین کاروان های حج به ایران سوم شهریور از فرودگاه بوشهر و ورود آخرین اولین کاروان های حج به ایران نیز 24 شهریور از فرودگاه های بیرجند، تبریز، امام (ره) و گرگان خواهد بود.

وی با بیان اینکه با توجه به تعطیلی یک ساله حج تمتع به دنبال وقوع فاجعه منا، حج تمتع 96 از شرایط ویژه ای برخوردار بود، عنوان کرد: سال گذشته، عملیات رفت و برگشت حجاج از 20 فرودگاه انجام شد و فرودگاه بیرجند به عنوان بیستمین فرودگاه فعال در عرصه حج تمتع سال گذشته برای اولین بار وارد این عرصه شد. تعداد حاجیان اعزامی سال گذشته حدود 86 هزار نفر بود که نسبت به سال 94، 36 درصد افزایش یافت.

رضوی یادآور شد: با توجه به توقف یک ساله عملیات حج و نیز تصمیم‌گیری با تاخیر، در اعزام حاجیان سال گذشته مشکلات متعددی از جمله برنامه‌ریزی نامنظم و اعلام دیرهنگام زمان پروازها و نیز تاخیرهای طولانی پروازها به وجود آمد که با فعالیت جهادی تمام دست‌اندرکاران به ویژه کارکنان فرودگاه ها این مشکلات تا حدود زیادی برطرف شدند؛ از جمله تغییرات ناهمگون تعداد مسافران اعزامی در برخی از فرودگاه ها با حرکت های جهادی مدیران و کارکنان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هدایت و مدیریت شد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین