امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 22
۱۹:۴۱
کد خبر: ۴۶۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: ۳۵۲
مدیرعامل برق منطقه ای آذربایجان خبر داد
مدیرعامل برق منطقه ای آذربایجان با تاکید بر اینکه ۳ درصد خاموشی در تابستان امسال پیش‌بینی می‌شود گفت: با افزایش دما از اول تیرماه تا پایان شهریور، احتمال خاموشی افزایش می‌یابد.

 به گزارش سرویس اقتصادی مداح نیوز، افشین روشن میلانی در جمع خبرنگاران با تاکید بر مدیریت مصرف برق از سوی مردم و نهادها برای کاهش احتمال خاموشی، اظهار داشت: در کل کشور پیش‌بینی می‌شود 4000 مگاوات، مصرف از تولید پیشی بگیرد که بر این اساس باید مردم جهت جلوگیری از خاموشی 5 درصد صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه امسال متوسط رشد مصرف در منطقه شمالغرب کشور و منطقه آذربایجان به طور متوسط 5 درصد بوده است افزود: احتمالا در ساعات پیک شبانه روز، مصرف از تولید پیشی بگیرد، لذا سیستم اتوماتیک کنترل فرکانس ممکن است به صورت خودکار برق برخی از مناطق را قطع کند که باید ادارات مهم برای مواقع خاموشی چاره‌جویی لازم را داشته باشند.

مدیرعامل برق منطقه ای آذربایجان، ساعات پیک مصرف را بین ساعت 12 تا 18 عنوان کرد و گفت: در این ساعات قیمت برق هم 40 درصد بیشتر خواهد بود که مدیریت مصرف از سوی مردم لازم و ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه 3 درصد خاموشی در تابستان امسال پیش‌بینی می‌شود ابراز داشت: با افزایش دما از اول تیرماه تا پایان شهریور، احتمال خاموشی افزایش می‌یابد.

میلانی، میزان تولید برق در منطقه آذربایجان و استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل را 3200 مگاوات دانست و گفت: میزان مصرف هم 3150 مگاوات پیش‌بینی می‌شود که با افزایش دما احتمال پیشی گرفتن مصرف از تولید وجود دارد.

وی بر کنترل و مدیریت مصرف برق در آذربایجان تاکید کرد و افزود: مردم با صرفه جویی 5 درصدی در مصرف برق به ویژه در ساعات پیک مصرف و یا انتقال مصرف به ساعات کم بار می‌توانند از خاموشی آینده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/ ت

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین