امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - 2021 December 08
۱۳:۳۰
کد خبر: ۴۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
تعداد بازدید: ۹۶۴۶
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی خبر داد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی از تحویل 1200 واحد مسکونی شهری و روستایی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در این استان در سال گذشته خبر داد.

به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ حبیب‌الله آسوده ظهر امروز در نشست خبری اعلام ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان کمیته امداد استان خراسان رضوی اظهار کرد:توانمندسازی با رویکرد اقتصادی و اشتغال از مهمترین سیاست‌های سال 97 بوده و کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در راستای حمایت از کالای ایرانی سعی می‌کند که خریدهای خود را از کسب‌ و کارهایی که برای مددجویانش ایجاد کرده انجام دهد.

 وی افزود: در سطح استان، 185 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی هستند که از این تعداد 123 هزار خانواده ماهیانه کمک‌ معیشتی دریافت می‌کنند و 62 هزار خانوار هم از سایر خدمات بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با بیان اینکه بانک‌های استان در سال گذشته 95 درصد تسهیلات اعطایی در حوزه اشتغال‌زایی را که به مبلغ 134 میلیارد تومان بود را به محرومان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی پرداخت کردند، خاطرنشان کرد: از میان این تسهیلات بانکی اعطا شده 7748 طرح اشتغال در سطح استان اجرایی شده و وام‌های اعطایی سبب ایجاد 12 هزار فرصت شغلی مستقیم شد و 2743 طرح اشتغال‌زایی توسط صندوق امداد ولایت اجرا شد که در این طرح 3500 فرصت شغلی ایجاد شد.

آسوده تصریح کرد: در سال گذشته 1200 واحد مسکونی شهری و روستایی تحویل خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی شد و هم‌ اکنون 42 درصد مددجویان تحت پوشش شهری و 58 درصد روستایی هستند و بالاترین میزان مددجویان در مشهد است.

وی تاکید کرد: سالانه کمک‌های خوبی از سوی مردم جمع‌آوری می‌شود و سال گذشته 23 میلیارد تومان کمک‌های مردمی از محل صندوق‌های صدقات استان جمع‌آوری شد و در سطح استان 41 هزار حامی از 11 هزار یتیم حمایت می‌کنند و 9325 نفر هم در طرح محسنین توسط 17 هزار حامی حمایت می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در رابطه با ویژه ‌برنامه‌های این مجموعه در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در سطح استان اجرا می‌شود که این برنامه‌ها شامل توزیع غذای گرم، برپایی سفره‌های افطاری برای 40 هزار نفر با کمک خیران نیک‌اندیش، توزیع 12 هزار سبد کالایی و غیره بوده و مجموع خدمات امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته است.

آسوده  با اشاره به اینکه برنامه‌های امسال ماه مبارک رمضان کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با شعار بهانه‌ای برای مهربانی از 27 اردیبهشت ماه تا 25 خرداد ماه در سطح استان اجرا می‌شود، گفت:  مردم خیر و نیک‌اندیش می‌توانند جهت مشارکت در برنامه‌های ماه مبارک رمضان و اعطام شایسته مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هدایای نقدی خود را به شماره حساب: 0105224406000، شماره کارت: 6037991899511111 و کد ussd*8877*051# نزد بانک ملی ایران ارسال کنند.

 وی تصریح کرد:  همچنین مردم نیک اندیش  خراسان رضوی می توانندهدایای غیرنقدی خود را هم به اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی و ادارات زیرمجموعه  آن در شهرستان‌های استان تحویل دهند.

انتهای پیام/م
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین