امروز : جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 22
۰۹:۴۱
کد خبر: ۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: ۶۲۱
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان به فوت ۳ نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۵۴ نفر در لرستان به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی در مراکز درمانی استان پذیرش شده‌ان

عباس پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در ارتباط با مسمومیت‌های ناشی از  مصرف قارچ سمی و تعداد افراد مسموم شده در استان اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون 154 نفر در استان لرستان به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی در مراکز درمانی استان لرستان پذیرش شده‌اند.

وی به فوت سه نفر بر اثر مصرف قارچ سمی در استان اشاره کرد و افزود: از تعداد 154 نفر 140 نفر از بیمارستان مرخص شده‌اند و مابقی نیز تحت درمان نظر هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان از قارچ‌های کوهی و قارچ‌هایی که در طبیعت هستند استفاده نکنند چون هیچ کس  جز آزمایشگاه موثق نمی‌تواند سمی و غیر سمی بودن این قارچ‌ها را تشخیص دهد.

وی بیان کرد: مردم تنها از قارچ‌هایی که  پروانه بهره‌برداری و بهداشتی دارند استفاده کنند و از مصرف قارچ‌هایی که به صورتی دستی یا خود در طبیعت تهیه می‌کنند خودداری کنند و اگر به هر دلیلی قارچی مصرف کردند و علائمی مانند دل درد، تهوع، استفراغ و سرگیجه پیدا کردند سریعا به اورژانس مراجعه کنند.

منبع: تسنیم
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین