امروز : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 12
۰۳:۰۸
کد خبر: ۴۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
تعداد بازدید: ۵۷۳۳
با رأی قاطع اعضای شورای شهر
محسن هاشمی و مرتضی الویری دو کاندیدای ریاست شورا بودند که در جریان رای‌گیری الویری انصراف و محسن هاشمی با کسب ۲۰ رای به عنوان رئیس شورای شهر در دوره پنجم انتخاب شد.


به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ در جریان مراسم تحلیف اعضای شورای شهر در دوره پنجم، رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه اعم از رئیس، نایب رئیس و منشی‌های هیئت رئیسه انجام گرفت.

محسن هاشمی و مرتضی الویری دو کاندیدای ریاست شورا بودند که در جریان رای‌گیری الویری انصراف و محسن هاشمی با کسب ۲۰ رای به عنوان رئیس شورای شهر در دوره پنجم انتخاب شد. سیدابراهیم امینی نیز تنها کاندیدای نایب‌رئیسی شورای شهر تهران توانست ۲۱ رای را کسب کند.

در جریان انتخاب منشی‌های هیئت رئیسه نیز بهاره آروین و زهرا نژادبهرام دو کاندیدای منشی‌های هیئت رئیسه بودند و در نهایت از جمع ۲۱ رای، زهرا نژادبهرام ۲۱ رای کسب کرده و بهاره آروین ۱۹ رای کسب کرد.
 
محسن هاشمی پس از استقرار در جایگاه هیات رئیسه با بیان اینکه شوراها بالاترین نماد مردم سالاری در کشور هستند، گفت: انتخابات شوراهای شهر و روستا با کمترین دخالت و نقش آفرینی حاکمیت برگزار شده و به نوعی مردم نهادترین نهاد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در انتخابات پنجمین شوراهای شهر و روستا حد نصاب منتخبان سه برابر دوره های گذشته شده بود، افزود: امیدواریم به پشتوانه همین رای مردمی جایگاه شوراها را نسبت به گذشته ارتقا دهیم.

هاشمی با اشاره به جایگاه شوراها در قانون اساسی، گفت: شوراها از ارکان کشور محسوب می شوند و اصل ۱۰۰ و ۱۰۶ قانون اساسی به شوراها اختصاص یافته که متاسفانه دو دهه اول انقلاب این اصول مغفول مانده بود.

وی با بیان اینکه با پیگیری های دولت سازندگی تشکیل شوراها به تصویب رسید و مقدمات برگزاری انتخابات آن در سال ۷۷ فراهم شد، افزود: امیدواریم تا پایان مسئولیت شورای پنجم با آرامش و همدلی حرکت کنیم.

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین