امروز : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - 2021 October 23
۰۱:۳۷
کد خبر: ۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: ۳۰۱۶
آبروریزی ملی؛
اطلاع رسانی حماسی درباره این فرود صورت گرفت و همه ایرانیان می دانستند که چه ساعت و چه دقیقه ای این هواپیما بر زمین می نشیند. خالق این ایده، خالق ایده عکس گرفتن با هواپیما، خالق رو نمایی از دل خوشکونک برای ایرانیان، احتمالا نمی داند چه تصویری از ایرانیان به جهانیان مخابره کرده است و چگونه با غرور ایرانیان عزتمند بازی کرده است.
شاید تنها در ایران این اتفاق بیفتد که لحظه فرود یک فروند ایرباس فرانسوی در نشریات و رسانه های دیداری و شنیداری اطلاع رسانی شود تا خیل عظیم خبرنگاران و البته برخی از مقامات به فرودگاه بروند تا از نزدیک یک هواپیمای ایرباس 350 را از نزدیک ببیند و با آن عکس یادگاری بگیرند.  

به­ گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ در روزهای گذشته ابتدا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک فروند هواپیمای ایرباس 350 که ایران از فرانسه خریداری کرده، وارد فرودگاه مهر آباد تهران خواهد شد؛ خبری که البته خیلیزود تکذیب شد و همگان فهمیدند که ماجرا غم انگیز تر از این حرف هاست و فقط قرار است یک فروند ایرباس شبیه آنچه ایران سفارش خرید آن را به شرکت ایرباس داده است، به صورت نمادین در تهران بنشیند و پس از دو ساعت مسیر پروازی خود را به سمت فرانسه ادامه دهد.  

ماجرا البته غم انگیزتر از فرود هواپیمای ایرباس 350 هم شد؛ زمانی که این هواپیما در فرودگاه مهر آباد تهران بر زمین نشست، خبرنگاران، برخی از مقامات فرودگاهی و البته تعدادی از کادرهای پروازی ایرانی از با این هواپیما عکس یادگاری گرفتند و گوشه گوشه این هواپیما را برای گرفتن عکس زیر و رو کردند و در نهایت آنچه تیتر رسانه ها شد عکس یادگاری ایرانیان با چهره های خندان با یک هواپیما بود؛ درست مانند روزی که اولین اتوموبیل ها به ایران آمدند و دوربین ها عکس یادگاری ایرانیان با این موجودات عجیب الخلقه را ثبت و ضبط کردند.  

اطلاع دقیقی در دست نیست که اطلاع رسانی لحظه به لحظه فرود این هواپیما را به ایران ایده چه کسی بوده است. هنوز هم نمی دانیم که آیا برای شاد کردن دل جوانان این سرزمین و نشان دادن کادویی که قرار است چند سال دیگر به آنان اعطاء شود این کار صورت گرفته است یا یک برنامه عادی و روزمره پروازی بوده است.  

در هر صورت اطلاع رسانی حماسی درباره این فرود صورت گرفت و همه ایرانیان می دانستند که چه ساعت و چه دقیقه ای این هواپیما بر زمین می نشیند. خالق این ایده، خالق ایده عکس گرفتن با هواپیما، خالق رو نمایی از دل خوشکونک برای ایرانیان، احتمالا نمی داند چه تصویری از ایرانیان به جهانیان مخابره کرده است و چگونه با غرور ایرانیان عزتمند بازی کرده است. خالق این همه ابتکار، ایرانیان را انسان هایی تصویر کرده است برای جهانیان که گویی تا کنون هواپیما ندیده اند و اینک که یک هواپیما در کشورشان به زمین نشسته است، از فرط شادی، امان از کف بریده اند!  برای عکس یادگاری گرفتن. امروز هم برخی از نشریات این هواپیما را عکس جلد یا صفحه اول نشریات خود کرده اند! 
 
این روزها شاید هر مقام مسئولی در بزنگاه انتخابات از سر حس وظیفه و تکلیف الهی بخواهد کارهای تبلیغاتی انجام دهد و دستاوردهای دولت یا گروه مورد علاقه خود را در بوق و کرنا کند، اما احساس تکلیف و ادای دین به مقامات مافوق، نباید هزینه ای برای عزت و شرف ایرانیان داشته باشد. اگر بپذیریم انجام امور به نحو مطلوب، برای عزت دادن و آبرو دادن به انسان ایرانی است، نباید برای متاع کوتاه مدت تبلیغاتی چوب حراج به آبروی آنان بزنیم و تصویری از ایرانیان نزد افکار عمومی جهانیان ثبت کنیم که گویی ایرانی ها انسانی ها دور از تمدن و ناآشنا با تکنولوژی روز دنیا هستند. نباید در هنگامه ای که آواز شجاعت و مدیریت ایران در سراسر منطقه زبانزد عام و خاص شده است، خودمان تصویر دگرگونه از ایرانیان ارائه دهیم. 
برچسب ها: ایرباس فرانسوی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین