امروز : سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 31
۰۲:۲۹
کد خبر: ۴۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
تعداد بازدید: ۱۴۴۵
سفر قریب الوقوع فابیوس به تهران
وزیرخارجه فرانسه درحالی به ایران سفر می کند که درطول مذاکرات وقبل از آن همواره در راستای ضدیت با ایران فعالیت کرده است. شایان ذکر است که این فعالیتها محدود به دولت اولاند نمی شود و درطول سالیان بعداز پیروزی انقلاب اسلامی فرانسه بارها و بارها دست به اقدامات خصمانه علیه ملت ایران زده است.
به­گزارش سرویس بین الملل«.مدّاح.نیوز.»؛ همین چند روز پیش بود که رسانه های داخلی به نقل از خبرگزاری فرانسه از آمدن فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه به تهران خبر دادند. فابیوس روز سه‌شنبه 30 تیرماه در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی، گفته: هفته آینده به تهران سفر خواهم کرد.

وی ادامه داده: همکارم (محمدجواد ظریف) از من دعوت کرده است. من پیش از این دعوت شده بودم اما اکنون فکر می‌کنم که همه چیز برای این سفر سر جای خود قرار دارد.

به گفته فابیوس در این سفر قرار است با حسن روحانی رئیس جمهور ایران دیدار و گفت‌وگو کند.

وزیر امور خارجه فرانسه در حالی قرار است به ایران سفر کند که در طول دوره مذاکرات و قبل از آن همواره در راستای ضدیت با جمهوری اسلامی فعالیت کرده است. و البته شایان ذکر است که این فعالیت ها محدود به دولت اولاند نمی شود و در طول سالیان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرانسه بار ها و بارها دست به اقدامات خصمانه علیه ملت ایران زده است. 

در ادامه به برخی از این اقدامات خصمانه می پردازیم.


فابیوس؛ صادر کننده خون های آلوده به ایران
یکی از پرونده‌هایی که در وزارت بهداشت همچنان باز مانده و وزرای بهداشت متعددی را به خود دیده است موضوع واردات خون‌های آلوده و ابتلای تعدادی از بیماران به ویروس ایدز محسوب می‌شود. ماجرایی که امسال و همزمان با هفته ملی هموفیلی‌ها شاهد اتفاق تازه‌ای است. طی روزهای آینده لوران فابیوس  که هم‌اکنون در کسوت وزیر ‌خارجه فرانسه به ایران سفر می‌کند، به سرزمینی وارد می‌شود که هنگام نخست وزیری وی به زهر خون‌های آلوده مسموم شد. اما آیا در دیدار با وزیر خارجه فرانسه‌ اراده‌ای از سوی دولت برای احقاق حقوق آسیب‌دیدگان از ویروس خطرناک ایدز وجود دارد؟

۳ دهه قبل و در زمان جنگ ایران و عراق انستیتو مریو، فاکتورهای انعقادی خون را که یکی از داروهای پرمصرف بیماران هموفیلی است به برخی کشورها از جمله آلمان، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق و ایران صادر کرد اما بر خلاف قوانین و قواعد موجود این بار محموله ارسالی فاکتورهای انعقادی به ویروس ایدز آلوده بود و مشکلی بر دردهای بیماران هموفیلی افزود.

پس از مصرف نخستین فرآورده‌های خونی این شرکت، گروهی از بیماران هموفیلی به بیماری‌های هپاتیت C و ایدز مبتلا شدند و پس از آن بود که گروهی از مبتلایان به این بیماری‌های خونی، از سازمان انتقال خون ایران شکایت کردند.

آلوده بودن این فاکتورها براساس گزارش‌ها از سوی نماینده این شرکت در ایران در نامه‌ای به مقامات کشور فرانسه اعلام شد. به دنبال مشخص شدن این موضوع که منشا آلودگی فرآورده‌های خونی در پرونده هموفیلی‌ها خارجی بوده است، سازمان انتقال خون ایران در سال ۱۳۸۷ نسبت به شرکت فرانسوی شکایت کرد اما از آن زمان تاکنون شکایت از این شرکت به نتیجه نرسیده است.

این در حالی است که چندین سال است پرونده ارسال خون‌های آلوده از فرانسه به ایران و ابتلای تعدادی از بیماران هموفیلی به ایدز در رسانه‌ها و مجامع بین‌المللی مطرح شده و حال که فابیوس که در زمان ارسال محموله آلوده به ایران نخست وزیر فرانسه بوده و از مطلعان این ماجرای شوم به شمار می‌‌رود با پای خود عازم ایران شده است زمان مناسبی برای به فرجام رساندن این پرونده و دریافت غرامت از دولت فرانسه محسوب می‌شود. 
 

همبستگی اولاند و دولت فرانسه با گروهک منافقین  
خرداد سال 1382 بود كه ناگهان اعلام شد، پليس ضد تروريست فرانسه با حمله به ۱۳ پايگاه سازمان و دستگيری مريم رجوی و ۱۶۵ تن از كادرهای بالای سازمان مزبور را دستگير كرد. روزنامه فيگارو در آن زمان طی گزارش‌هايی اهداف گروهك تروريستی فوق در اروپا از جمله نقشه ترور ۲۵ تن از جداشدگان آنان را فاش كرد.

همچنين فرماندهان اين گروهك در بازجويی‌ها به پول‌شويی اعتراف كردند و رسانه‌های غربی با حساسيت ويژه‌ای اخبار مربوط به اين عمليات را پوشش می‌دادند.

به عنوان نمونه روزنامه نيويورك تايمز انگيزه دولت فرانسه از اين اقدام را جلوگيري از انتقال كانون سياسي ـ عملياتي گروهك تروريستي منافقين از عراق به فرانسه عنوان كرد.

همچنين پي‌ير دوبوسكه مسئول سازمان اطلاعاتي فرانسه، طي مصاحبه‌هاي متعدد مدعي مي‌شد كه سازمان‌هاي اطلاعاتي فرانسه از پاييز گذشته متوجه ورود شمار روزافزون منافقين به خاك اين كشور شده و كشف كردند كه يك كارخانه توليد رنگ را در شهر سنت كوئن لامون اجاره و ضمن راه‌‌اندازي يك استوديوي تلويزيوني و نصب بشقاب‌هاي ماهواره‌اي، در حال تبديل كردن آن به مركز ارتباطات بودند.

با احضار مجدد مريم رجوي به دادگاهي در فرانسه، رسانه‌ها و مسئولان اروپايي و آمريكايي در حال حاضر ژست ضديت با گروه‌هاي تروريستي به خود گرفته‌اند، اما با توجه به سوابق غربي‌ها و استفاده ابزاري آنها از اندك بقاياي باقي مانده منافقين اين سوال پيش مي‌آيد كه خيمه‌شب‌ بازي جديد غربي‌ها با هدايت فرانسه به چه معني است؟

براي اطلاع از روابط منافقين با حاكمان فرانسه لازم به توضيح است كه در دوران فرانسوآ میتران، منافقيني که در پاریس مستقر بودند، به دلیل فعالیت های تروریستی و حمل اسلحه، از پاریس اخراج شدند و به پایگاه اشرف در عراق کوچ کردند.
 
 

اما کوچ زیرپوستی این گروهک تروریستی به اور سور لوآز (شهری ۶۰۰۰ نفری در شمال پاریس) هم از همان زمان آغاز شد. این شهر که به شهر ون گوگ معروف است و ون گوگ در این شهر زندگی کرده و در همانجا درگذشته است، کم کم به پایگاه شماره ۲ آنها تبدیل شد. آنها با پول هنگفتی که در شهر اور سور لوآز خرج کردند، شهر را عملا به دست گرفتند و شهردار سوسیالیست شهر ( ژان پیر بکه Jean Pierre Béquet که از سال ۱۹۸۹ شهردار این شهر است) عملا به عامل و مزدور منافقين تبدیل شد.

حمایت های علنی میتران و سوسیالیست ها از منافقين به حدی عادی و معمولی شده بود، که در زمان شیراک (رئیس جمهور پس از میتران)، و در زمان وزیر کشور سارکوزی، وقتی پلیس فرانسه به مقر آنها در اور سور لوآز حمله کرد، تعجب همگان را برانگیخت! 

سارکوزی، مریم رجوی را مدتی بازداشت کرد. اگرچه لابی منافقين قوی تر از آن بود که حکمی قضایی برایش صادر شود.

همچنين لیبراسیون در سال ۲۰۰۴ ( در زمان دولت ژاک شیراک در فرانسه و دولت محمد خاتمی در ایران)، خبر از دیدار پنهانی دبیر اول حزب سوسیالیست فرانسه (فرانسوآ اولاند) با مریم رجوی را منتشر می کند.

لیبراسیون، این دیدار را مسخره و تا حدی حیله گرانه می خواند و خاطرنشان می کند به هر حال خبر این دیدار به بیرون درز نکرده است. لیبراسیون می گوید که این دیدار در شهر اور سور لوآز و در مقر منافقين برگزار شده است و اشاره می کند که گروهک منافقين یک گروهک متعصب تروریستی می باشد و این درحالی ست که فرانسوآ اولاند دست مریم رجوی را به گرمی می فشارد و از گروهک منافقين اعلام حمایت می کند.
 
نمایندگی اسرائیل و عربستان در مذاکرات و سنگ اندازی های پیاپی
 
به تازگی احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سفر آتی لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه به کشورمان گفته: دولت فرانسه مامن منافقین تروریستی است که در سال‌های اول پیروزی انقلاب دست به ترورهای گسترده و ناجوانمردانه مسئولان و مردم زدند.

وی با یادآوری کمک‌های وسیع فرانسه به صدام حسین در طول 8 سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: این کشور در طول تحریم‌ها علیه کشورمان نیز هیچ گونه کمکی به ما نکرد.

امیرآبادی درباره نقش فرانسه در مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: فرانسه به گونه‌ای علیه ایران موضع خصمانه می‌گرفت که گویی از طرف رژیم صهیونیستی در مذاکرات شرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: ملت ایران هیچگاه جنایت‌های فرانسه علیه خود را فراموش نخواهد کرد و مسئولین نیز باید در طی مذاکرات با فابیوس در ایران این مطلب را به وی یادآوری کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش‌ دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به ادعای تنی چند از اعضای کنگره آمریکا مبنی بر وجود بندهای محرمانه در توافق میان ایران و 1+5 گفت: ما متاسفانه بازی فکت‌ شیت‌ها را از روز اول داشتیم و دوگانگی که در ژنو، لوزان، برجام و قطعنامه شاهد بودیم ناشی از همین بازی است.
 

کمک های بی دریغ به حزب بعث عراق و اجاره هواپیما و خلبان!
هنوز از یادها نرفته است، مجموعه کمکهای نظامی و اطلاعاتی فرانسه به عراق در جنگ ایران و از قبل از جنگ ایران و عراق یعنی سال ۱۹۷۳ شروع شده بود و با شروع جنگ ۸ ساله این کمک‌ها شدت گرفت. طوری که حجم کمک‌های نظامی و فروش تجهیزات فرانسه به عراق در طول جنگ تا حدی بود که این کشور در رده دوم فروشندگان تسلیحات به عراق بعد از شوروی قرار گرفت.

با توجه به سند شماره ‌۵۳/۴/۲۰۹۹/د مورخ ۲ آوریل ۱۹۸۷ وزارت دفاع عراق، فیلیپ روندو، از نقش خود در ارسال هواپیماهای میراژ و موشک‌های رولاند خطاب به عدنان خیرالله سخن می‌گوید. وی همچنین خبر از بحث در هیئت دولت فرانسه بر سر امکان دست‌یابی محدود عراق به سلاح هسته‌ای در جنگ می‌دهد.

اطلاعاتی که در سال 1990 منتشر شد نشان می داد که فرانسه به احتمال زیاد از تامین کنندگان زنجیره تولید بمب های شیمیایی برای عراق بوده است. ده ها هزار ایرانی که بخش عمده ای از آنان را غیر نظامیان تشکیل می دادند از جمله دهها هزار کرد عراقی با بمب های شیمیایی صدام قتل عام شده یا مجروح و پس از تحمل سالها درد و رنج از دنیا رفتند.مردم محلی معتقدند مشکلاتی از جمله بدنیا آمدن کودکان ناقص الخلقه در برخی روستاهای بمباران شده ایران ، بالا بودن آمار خودسوزی در برخی مناطق ایران ناشی از استفاده عراق از گازهای شیمیایی از جمله گاز اعصاب است.
منبع: فردا
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین