امروز : سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 August 03
۰۶:۲۰
کد خبر: ۴۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: ۱۸۱۳
استقبال از حضور مجدد مطهری در دانشگاه شیراز؛
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه هرگونه اقدام جهت تخریب فضای آزاداندیشی از سوی هر شخص غیرقابل قبول است، اعلام کردند: از حضور مجدد علی مطهری در دانشگاه شیراز استقبال می‌کنیم.
به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه خود پیرامون حواشی رخ داده در پی حضور علی مطهری در دانشگاه شیراز اعلام کردند: هرگونه اقدام جهت تخریب فضای آزاداندیشی از سوی هر شخص، گروه و مجموعه‌ای غیرقابل قبول است.

در بیانیه تشکل‌های دانشجویی شیراز آمده است: هر اقدامی در جهت خدشه به آزاداندیشی را محکوم نموده و از عدم حضور آقای مطهری در دانشگاه شدیداً ابراز تأسف می‌کنیم.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«دوشنبه 18 اسفند بنا بود آقای علی مطهری نماینده مردم شریف تهران به دانشگاه شیراز تشریف آورده و به ایراد سخنرانی با موضوع «اسلام و آزادی» بپردازند که متاسفانه پس از حضور دانشجویان در تالار حکمت، اعلام شد که برنامه لغو شده است. در این میان ذکر چند نکته ضروری است:

1- پس از صدور مجوز حضور آقای مطهری در دانشگاه شیراز و موافقت هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه شیراز، شورای تأمین استان فارس به ریاست استاندار و شورای تأمین شهرستان شیراز به ریاست فرماندار، جلسه ای گرفته و مخالفت خود را به صورت کتبی با برگزاری این برنامه به دانشگاه شیراز اعلام می کند و تامین امنیت سخنران و برنامه را مشکل قلمداد می کند.

مدیریت دانشگاه شیراز اما با پافشاری بر برگزاری این برنامه در جهت خلاف نظر عالی ترین مرجع امنیتی شهرستان و خلاف قانون گام بر می دارد.

2- از هفته‌های گذشته بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، پیگیر برگزاری مناظره ای دانشجویی پیرامون «سیاست خارجی و معیشت مردم» با حضور نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه و انجمن فرهنگ و سیاست در تالار فجر در 18 اسفند بوده است.

تمامی مقدمات قانونی این امر و مجوزهای لازمه اخذ گردیده بود و بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن هماهنگی با انجمن فرهنگ و سیاست آماده برگزاری برنامه مناظره بود و تا واپسین دقایق باقی مانده تا برگزاری مناظره منتظر نمایندگان انجمن فرهنگ و سیاست در تالار فجر بود که متأسفانه نمایندگان انجمن مذکور در تالار حکمت خود را مهیای برنامه سخنرانی دکتر مطهری که هماهنگی های نهایی آن در واپسین روزهای منتهی به برنامه صورت پذیرفت، می کرده و از انجام مناظره سرباز زدند.

3- متاسفانه انجمن فرهنگ و سیاست در برنامه سخنرانی مطهری نیز به ادامه قانون شکنی های خود پرداخت تا فضای تالار حکمت را متشنج نماید. دبیر این انجمن با ایراد تهمت هایی به دانشجویان حاضر در جلسه به دروغ پراکنی پرداخته و مقصر برهم زدن برنامه سخنرانی مطهری را دانشجویان حاضر در سالن اعلام می نماید.

کذب بودن این ادعا زمانی ثابت شد که در پایان برنامه نیمه تمام دیشب، آقای حسین‌چاری، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اعلام نمودند که آقای مطهری به خواست خود به دانشگاه نیامدند و سخنرانی خود را لغو کردند.

4- امضا کنندگان این بیانیه از فضای تضارب آرا در دانشگاه استقبال کرده و اشتیاق کامل خود را برای حضور آقای مطهری در دانشگاه اعلام کرده بودند؛ اما متأسفانه حضور آقای مطهری در دانشگاه میسر نشد. هر اقدامی در جهت خدشه به آزاداندیشی را محکوم نموده و از عدم حضور آقای مطهری در دانشگاه شدیداً ابراز تأسف می نماییم.

اما این فضای آزاداندیشی دروغین مدعیان جعلی آزاداندیشی در انجمن فرهنگ و سیاست زمانی مبین می شود که علیرغم تمامی تهمت هایی که دبیر این انجمن در تالار حکمت به دانشجویان نسبت داد حتی کمتر از یک دقیقه به نماینده دانشجویان فرصت داده نشد که حقایق را آن گونه که بود و نه آن گونه که می خواستند منعکس کنند. به هر حال از انجمنی که اکثر تصمیمات مهم خود را با خط گرفتن از یکی از صاحب منصبان جعلی دانشگاه اخذ می کنند، این گونه اقدامات دور از ذهن نیست.

5- در پایان بار دیگر به طور همه جانبه از فضای آزاداندیشی و تضارب آرا در دانشگاه حمایت کرده و از حضور مجدد آقای دکتر مطهری در شهر شیراز و سخنرانی در دانشگاه شیراز استقبال می کنیم و هرگونه اقدام در جهت تخریب فضای آزاداندیشی از سوی هر شخص، گروه و مجموعه ای را غیرقابل قبول می دانیم.»
منبع: فارس
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین