امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 11
۱۲:۴۳
کد خبر: ۴۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: ۱۹۱۷
در حاشیه رزمایش پیامبر اعظم۹
قدرت بی‌نظیری ایجاد شده که ما دلمان نمی‌خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعا دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است.
به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛.سرلشکر محمد جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دقایقی پیش طی سخنانی در حاشیه برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 9، گفت: تا این لحظه، این رزمایشی که با قدرت ایمان و فناوری توسط برادران عزیز ما در نیروی دریایی و هوافضای سپاه حاصل شده است، برای تمرکز روی شناورهای دشمن انجام گرفته و همه به نتیجه رسیده است.

وی افزود: به حمدالله، تمامی موشک‌های شلیک شده به هدف اصابت کرد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این بخشی از رزمایش است و قسمت‌های بعدی هنوز ادامه دارد؛ اقداماتی باید در تاکتیک‌های دیگر انجام شود. فردا رزمایش زمینی در این قسمت آغاز می‌شود.

سرلشکر جعفری ادامه داد: به همه دنیا قبلا هم اعلام کردیم که این توانمندی‌ها برای برقراری امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است. این نکته مهمی است که بازدارنده است که دشمنان ما قصدی برای به هم زدن یا اعمال قدرت و ایجاد ناامنی در منطقه نداشته باشند، چون این احتمال وجود دارد. برقراری امنیت شناورهای نفتکش و تجاری در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس در دستور کار است. انشاءالله تا مرحله آخر رزمایش به همین صورت با موفقیت پیش برود.

وی افزود: قطعا پیام رزمایش، پیام اقتدار جمهوری اسلامی و پیام امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است و به همه کشورهای خلیج فارس این پیام را می دهیم؛ ما برادریمان را ثابت کرده‌ایم، مشکل ما دشمنان فرامنطقه‌ای است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انشالله روزی برسد که وحدت و انسجام کشورهای منطقه از امروز بیشتر شده و دشمنان ما منطقه را ترک کرده و این منطقه با امنیت کامل برقرار شود، تأکید کرد: امروز نقطه برجسته‌ای که متمرکز شدیم، یعنی ناو هواپیمابر، سلاح‌ها و تاکتیک‌های مختلفی که نمایش داده شد، برگرفته از تجربیات بعد از جنگ تاکنون است.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: دشمن در پایان جنگ تحمیلی ضرب شستی از نیروی دریایی ما خورد و امروز توانمندی ما اصلا قابل مقایسه با آن روز نیست. قدرت بی‌نظیری ایجاد شده که ما دلمان نمی‌خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم، ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعا دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است. این مناطق در تسلط برد موشک‌ها، شناورها و مین ریزهای سپاه هستند.

وی خاطر نشان کرد: اینها همه با هدف تامین امنیت در برابر دشمنان فرامنطقه‌ای ما صورت می‌گیرد. ما خود را مدافع امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس می‌دانیم و این را به دنیا ثابت می‌کنیم.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین