امروز : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 17
۱۸:۴۳
کد خبر: ۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: ۱۹۵۴
سردار احمدی‌ مقدم خبر داد؛
فرمانده ناجا با بیان اینکه افزایش پهنای باند اینترنت در کشور نیازمند توجه به زیرساخت‌های لازم است، از در دستور کار قرار گرفتن این موضوع در کارگروه عالی امنیتِ شورای عالی فضای مجازی خبر داد.
سردار احمدی‌ مقدمبه­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم در واکنش به بحث‌های اخیر در خصوص افزایش پهنای باند اینترنت و در عین حال بی‌توجهی به آماده‌سازی بسترهای لازم برای افزایش پهنای باند اینترنت در کشور، اظهار داشت: همانطور که لازمه افزایش دادن تردد خودروها با سرعت بالاتر، استفاده از راه‌ها و جاده‌های ایمن‌تر است، باید توجه داشت که افزایش سرعت، بدون در نظر گرفتن این زیرساخت‌ها به کاهش ایمنی، افزایش ضریب وقوع حوادث و نهایتاً بالا رفتن تلفات منجر می‌شود. لذا در موضوع افزایش سرعت اینترنت نیز به همین صورت است با این تفاوت که زیرساخت‌های آن مثل جاده‌ها و راه‌ها، فیزیکی و قابل رؤیت نیست.

رئیس پلیس ایران با اشاره به لزوم آماده‌سازی بسترهای لازم برای جلوگیری از جرایم و آسیب‌های جدید به دنبال افزایش پهنای باند اینترنت در کشور گفت: طبیعتاً سرعت اینترنت، افزایش امکانات اینترنتی و همراه بودن با پیشرفت بشری، بسیار امر مطلوبی است ولی باید لوازم آن‌ها نیز فراهم شود و باید همچون موضوع افزایش سرعت، به مسیر ایمن، تابلوهای هشداری و سیستم‌های مورد نیاز در این مسأله نیز توجه داشته و آن‌ها را فراهم کرد تا افزایش سرعت اینترنت که در بسیاری از مسائل گره‌گشا است، توأم با آسیب‌های جدید نباشد.

وی با بیان اینکه آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی پیش از ماه رمضان برگزار شده است، افزود: ما در انتظار برگزاری جلسه بعدی این شورا هستیم و طبیعی است که در کارگروه عالی امنیت شورای عالی فضای مجازی، این موضوع به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

سردار احمدی مقدم در پایان با اشاره به روند اختیارات کارگروه‌های مختلف و قانونگذاری‌ در این شورا، از مطرح نشدن این موضوع در شورای عالی فضای مجازی خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش از این به کارگروه‌ها اختیاراتی داده شده بود که بر مبنای آن اختیارات، کارگروه‌ها برخی از مسائل را حل و فصل می‌کردند ولی در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی و برای اصلاح آیین نامه، تصمیم گرفته شد کارگروه‌ها در هماهنگی بین دستگاه‌ها، اختیارات لازم را دارند ولی در مواردی که به وضع مقررات جدید نیاز داریم، تصویب این موارد نیازمند طرح در صحن شورا و رأی‌گیری پیرامون آن است. پس با توجه به اینکه هنوز جلسه شورای عالی فضای مجازی برگزار نشده، این موضوع نیز هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین