امروز : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 29
۱۵:۵۸
کد خبر: ۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۴
تعداد بازدید: ۴۴۷۷
کسی باید در انتخابات کاندید شود که به حکومت اسلامی اعتقاد دارد؛
نجفی کسی است که به عنوان نامزد وزرات آموزش و پرورش نتوانست از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد، اما با دستور رییس جمهور ...

 «.مدّاح.نیوز.».؛ نجفی کسی است که به عنوان نامزد وزرات آموزش و پرورش نتوانست از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد، اما با دستور رییس جمهور به ریاست سازمان سازمان میراث فرهنگی منصوب شد.


حضور وی در سازمان میراث فرهنگی بیش از شش ماه دوام نمی آورد و پس از حاشیه سازی های بسیار، طی نامه ای از این سمت استعفا میدهد. نجفی در این نامه دلیل استعفای خود را بیماری قلبی و ناتوانی جسمی مطرح میکند که پس از اطلاع رییس جمهور از حال نامساعد وی، با این استعفا موافقت میشود.


اما اکنون نجفی که به گفته خود توان ریاست بر سازمان میراث فرهنگی را ندارد به سرپرستی وزارت علوم منصوب میشود آنهم در زمانی که بازگشایی دانشگاه ها نزدیک بوده و فعالیت های این وزارتخانه دوچندان میگردد.

از آنجا که اغلب کارشناسان سیاسی، این اقدام حسن روحانی را واکنشی به برکناری فرجی دانا میدانند؛ مروری بر دلایل عدم اعتماد نمایندگان مجلس به محمد علی نجفی -برای تصدی وزارت آموزش و پرورش- خالی از لطف نیست.


علیرضا زاکانی در جلسه رای اعتماد نجفی به عملکرد وی در دوران فتنه اشاره می کند و او را فاقد صلاحیت می داند " آقای نجفی! در ایام فتنه، شما اقدامات کروبی را شجاعانه خوانده بودید. آقای نجفی! از نظام و شهدا خجالت نکشیدید که بعدا بگویید این مباحث دروغ بود اما هیچ کس از شما نشنید که شما دروغ بودن این مباحث را بیان کنید. شما در جلسه رویتان نمی‌شد بگویید که فتنه را قبول ندارید، همان فتنه‌ای که مدت‌ها کشور را زمین‌گیر کرد."

وی در ادامه مخالفت خود، با اشاره به سخنان نجفی، نگاه وی را منحرفانه عنوان می کند و میگوید "برخی از دوستان آقای نجفی در دوره‌ای به وی گفتند که چرا در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نمی‌شوید که وی پاسخ داد کسی باید در انتخابات کاندید شود که به حکومت اسلامی اعتقاد دارد".


احمد امیرآبادی نماینده مردم قم نیز با اشاره به عملکرد نجفی در ایام فتنه با وزارت او مخالفت می کرد " آقای نجفی شما چه کاره بودید که در سال 88 به مراجع تقلید نامه نوشتید گرچه نوشتن نامه به مراجع تقلید جرم نیست اما وارد کردن آن اتهامات در آن نامه به نظام اسلامی درست بود؟"

بعد از استيضاح وزير علوم پرده از بسياری عوام فريبيها برداشته خواهد شد و ماهيت اصلي استيضاح و دغدغه مجلسيان به وضوح پديدار و  ميشود دولت و كه در پي بزرگ نمايي وزير علوم و كشيدن موضوع استيضاح به چالش بود در دام بلا گير خواهد افتاد. قطعاً موضوع فتنه و ولايت ستيزيه عده اي از دلواپسان در دولت بيش از پيش نمايان خواهد شد، حال اينكه وزير علوم تحت امر بالاسري دست به انتصاباتي زده تا قدرتش را به رخ بكشد يا اينكه خود نيز هم جهت با فتنه گران بوده، سوالي است كه در آينده اي نه چندان دور روشن خواهد شد. 
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین