امروز : جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 22
۱۰:۴۷
کد خبر: ۴۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۰
تعداد بازدید: ۱۷۱۴
سه شرط دولت برای موافقت با بازگشایی دفتر BBC در تهران؛
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره صدور مجوز به بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران گفت: اگر مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند، صدور مجوز...
به­ گزارش«.مدّاح.نیوز.».؛ حسین نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زمزمه‌های بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران گفت: صدور مجوز برای شبکه‌های تلویزیونی بیگانه و خارجی در چارچوب سیاست‌های کلی نظام است و با توجه به مصالح و منافع ما صورت می‌گیرد.  

وی افزود: گرچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصدی و متولی صدور این مجوزهاست اما برخی مواقع در امور مهم و استراتژیک تصمیم‌گیری‌ها فرادستگاهی است و دولت باید پاسخگو باشد.
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر منافع ملی ما اقتضا کند که به برخی شبکه‌های تلویزیونی خارجی مجوز بدهیم باید آن شبکه‌ها نسبت به حفظ حرمت و حریم و خطوط قرمز ما در خصوص انعکاس خبرها تعهداتی بدهند.

وی تاکید کرد: اگر شروط ما را بپذیرند و مقید به ضوابط و اصول و مصالح ملی ما باشند طبیعی است که صدور مجوز بلامانع است.

نوش‌آبادی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور طبیعی فعالیت‌های روتین خود را از جمله صدور مجوز به سایت‌ها و شبکه‌های خارجی که می‌خواهند در تهران دفتر خبری داشته باشند، انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: ما از شبکه تلویزیونی BBC زخم‌های زیادی خوردیم و نگاه آن‌ها انتقادی، شدید و عناد آلود نسبت به انقلاب اسلامی بوده است اما در عین حال اگر متعهد باشند به رعایت گفته شده با سه شرط زیر صدور مجوز مشکلی نخواهد داشت ۱-مابراساس منافع ملی خودمان تصمیم می‌گیریم ۲-این تصمیمات در چارچوب و مجرای خودش معنا دارد ۳- باید برای رعایت خطوط قرمز و شئونات ما تعهداتی بدهند.
گفتنی است، اخیرا زمزمه‌های بازگشایی دفتر شبکه BBC (جهانی و فارسی) در تهران به گوش می‌رسد.

این در حالی است که از سال ۸۷ دفتر شبکه BBC جهانی در تهران به دلیل اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران به دستور وزیر فرهنگ وقت بسته شد.
البته در حالی بازگشایی دفتر BBC در تهران به گوش می‌رسد که بنگاه شایعه پراکنی BBC فارسی وابسته به ملکه انگلیس در جریان فتنه ۸۸ خوش خدمتی خود به رژیم صهیونیستی و سران غرب از جمله انگلیس را اثبات و در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی فروگذار نکرده‌اند بنابراین باید منتظر بود و دید که آیا در چنین شرایطی صدور مجوز به این بنگاه شایعه پراکنی به مصلحت منافع کشور خواهد بود؟

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین