امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 19
۰۳:۳۰
کد خبر: ۳۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۲
تعداد بازدید: ۲۸۸۵
خاطره ای از رهبر معظم انقلاب؛
من یادم هست که یکی از قرّاء برجسته‌ی مصری - مرحوم ابوالعینین شعیشع - آمده بود مشهد و در مسجد گوهرشاد قرآن تلاوت میکرد، که خیلی هم خوب میخواند.

به­ گزارش«.مدّاح.نیوز.».؛ به نقل از پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله، امام خامنه‌ای(حفظه الله) رهبر معظم انقلاب، در دیدار قاریان، حافظان و اساتید قرآنی ۱۳۹۰.۰۵.۱۱ فرمودند: امروز با گذشته قابل مقایسه نیست. در گذشته این همه تلاوت کننده‌ی قرآن، این همه حافظ قرآن، این همه آشنای با متن قرآن، این همه عاشق و علاقه‌مند به تلاوت قرآن وجود نداشت؛ در حالی که همین کشور بود، همین ملت بود.

من یادم هست که یکی از قرّاء برجسته‌ی مصری - مرحوم ابوالعینین شعیشع - آمده بود مشهد و در مسجد گوهرشاد قرآن تلاوت میکرد، که خیلی هم خوب میخواند. چون جلسه مال اوقافِ آن زمان بود و اوقاف هم برخلاف امروز که الحمدللَّه سازمان مفتخری است، آن روز سازمان بدنامی بود، بنده با اینکه خیلی شائق بودم تلاوت آن قاری را بشنوم، نمیخواستم بروم توی آن مجلس بنشینم؛ از دور نگاه میکردم و صدا را میشنفتم. همه‌ی کسانی که در آن مجلس شرکت داشتند، گمان نمیکنم پنجاه نفر، شصت نفر میشدند. یک عده‌ای مأمورین دولتی بودند، یک عده هم همین قرّاء معروف مشهدی خودمان بودند. 
 

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین