امروز : سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
۰۵:۱۰
کد خبر: ۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
تعداد بازدید: ۱۰۶۵
اظهارات سخنگوی دستگاه قضا؛
مقامات عالی قضایی بر توقیف اموال میلیاردر نفتی تاکید فراوان دارند و این در حالی است ۶ اردیبهشت ماه موعد پرداخت بدهی بابک زنجانی بود، به طوری که آزادی وی در گرو تسویه بدهی‌هایش است.

به­ گزارش«.مدّاح.نیوز.».؛ نام "بابک زنجانی" در جریان فعالیت‌های کلان مالی مرتبط با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و فساد اقتصادی مطرح شد.

وی در تاریخ ۹ دی ۱۳۹۲ توسط دادستانی کل کشور بازداشت شده و براساس اظهارات بیژن نامدار زنگنه، کمیته مشترک کمیسیون‌های اصل نود و انرژی مجلس طی ۶ بهمن سال ۱۳۹۲ به منظور پیگیری پرونده بدهی نفتی بابک زنجانی تشکیل شد.

در این کمیته علاوه بر نمایندگانی از کمیسیون‌های اصل نود و انرژی مجلس نمایندگان وزارت نفت و بانک مرکزی عضویت دارند البته این در حالی است که طبق گفته ناصر سراج سازمان بازرسی کل کشور پیش از بازداشت «بابک زنجانی» به پرونده وی ورود پیدا کرده است.  
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰، اتهامات وی را بدهی بیش از دو و نیم میلیارد یورو به وزارت نفت و بانک مرکزی و همچنین جعل اسناد بانکی با پرداخت رشوه به بانک ملی تاجیکستان اعلام کردند و وی همچنان در بازداشت به سر می‌برد. 

پس از دستگیری بابک زنجانی اخبار متفاوتی در مورد سرنوشت وی منتشر شده است ولی همچنان بسیاری از فعالان اقتصادی علاقه‌مند هستند تا اطلاعات تازه‌ای در مورد وی بدست آورند، اما آخرین اطلاعاتی که در مورد پرونده بانک زنجانی منتشر شده نشان می‌دهد وی بدهی‌های خود به دولت را بازپرداخت نکرده است و این در حالی است که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در شصتمین نشست خبری خود بیان کرده بود که مدت بازداشت موقت بابک زنجانی تمام شده، اما براساس قانون باید بازداشت موقت تمدید شود که فعلا این امر ادامه دارد و وی همچنان در بازداشت موقت است. 

 «عباس جعفری دولت‌آبادی» در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان تهران در جمع خبرنگاران روز گذشته ۷ اردیبهشت ماه سال جاری در مورد پرونده بابک زنجانی، گفت: بابک زنجانی زمانی آزاد می‌شود که تمام بدهی خود را پرداخت کند. 

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» معاون اول قوه قضاییه نیز در تشریح پرونده بابک زنجانی به خبرنگاران گفت: پرونده وی را مورد رسیدگی قرار دادیم و از آنجایی که اختلاف کم نبوده باید به طور جدی‌تر رسیدگی شود و آنچه برای ما مهم است توقیف اموال است. 

معاون اول دستگاه قضا همچنین گفت: همانطور که دادستان کل کشور نیز بیان کرد بخش مالی قضیه توقیف اموال است و ما این موضوع را در دستگاه قضایی دنبال می‌کنیم، حال باید آخرین وضعیت پرونده‌ بابک زنجانی را در نشست خبری سخنگو که عصر امروز برگزار می‌شود بیابیم.  

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین