امروز : چهارشنبه ۰۸ تير ۱۴۰۱ - 2022 June 29
۲۰:۲۶
کد خبر: ۳۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۳
تعداد بازدید: ۱۵۰۳
وزیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: قرار شده است بزودی یک گروه کارشناسی از کشور ژاپن به ایران سفر کند تا در مورد معضلات دریاچه ارومیه همکاری فنی صورت گیرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)،حمید چیت چیان با "کوجی هانه دا" سفیر تام الاختیار ژاپن در ایران، در محل حوزه ستادی وزارت نیرو دیدار کرد.

چیت چیان اظهار داشت: در ملاقاتی که سران دو کشور یعنی "حسن روحانی" رییس جمهور با "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل داشتند توافق شد تا به طور خاص در خصوص دو موضوع مهم مسایل محیط زیست و آب همکاری های جدیدی بین این دو کشور صورت گیرد.

وزیر نیرو گفت: بین دو کشورجمهوری اسلامی ایران و ژاپن تاکنون در زمینه صنعت آب و برق همکاری های اقتصادی دیرینه ای وجود داشته است ولی متاسفانه در چند سال اخیر به جز همکاری فنی با موسسه جایکا کمی این ارتباطات کاهش یافته است.

چیت چیان ادامه داد: طی سفری که در چند روز گذشته "فومیو کیشیدا" وزیر خارجه ژاپن به تهران داشت نیز قرار شد تا این دو کشور همکاری های گسترده ای را آغاز کنند که در همین راستا امروز "کوجی هانه دا" سفیر تام الاختیار ژاپن اینجا بودند تا مذاکرات لازم انجام شود.

وزیر نیرو افزود: در جلسه امروز مقرر شد تا در خصوص موضوعاتی از جمله مدیریت تقاضای آب، مدیریت تقاضای انرژی، انرژی های نو و همچنین در خصوص دریاچه ارومیه همکاری های لازم بین این دو کشورصورت گیرد.

وی گفت:‌ قرار شده است بزودی یک گروه کارشناسی از کشور ژاپن به ایران سفر کند تا در مورد معضلات دریاچه ارومیه همکاری فنی صورت گیرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین