امروز : شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - 2021 October 23
۰۱:۰۱
کد خبر: ۳۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: ۱۴۰۶
تورم کاهش می یابد
اعتبار - در آخرین گزارش صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران پیش بینی شده که رشد منفی اقتصاد ایران پایان یافته و تورم در این کشور نیز کاهش می یابد.

صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود که پس از سفر ۱۰ روزه ی کارشناسان این نهاد به ایران انتشار یافت،پیش بینی کرده است که وضعیت اقتصاد ایران رو به بهبود خواهد رفت.

این گزارش که بعد از سفر اخیر اعضای این نهاد مالی بین المللی به ایران و پس از بررسی وضعیت اقتصاد ایران تنظیم گردیده در دهمین گزارش مالی مفصل صندوق بین المللی پول درباره ی اقتصاد ایران ارایه شده است.
دویچه وله اضافه کرد: بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۲ برابر با منفی ۱٫۹ درصد بود و پیش بینی می شود که این رقم در پایان سال ۲۰۱۳ به منفی ۱٫۵ برسد.
بر اساس این گزارش، برآورد صندوق بین المللی پول این است که در سال ۲۰۱۴ روند منفی رشد اقتصادی متوقف شود و این رقم در پایان سال ۲۰۱۴ به مثبت ۱٫۳ افزایش یابد.
این نهاد مالی بین المللی پس از پایان سفر کارشناسان خود به ایران در بیانیه ای که در این زمینه منتشر کرد، نوشته است که در این سفر تلاش شد با دست اندرکاران و برنامه ریزان اقتصادی ایران درباره ی سیاست های بلند مدت برای بهبود و رشد اقتصاد این کشور توافق شود.
صندوق بین المللی همچنین اضافه کرده است که کارشناسان این صندوق با مقام های ایرانی درباره ی تغییر در پرداخت یارانه ها، اصلاح مورد نیاز در بخش بانکی و دیگر بنگاه های اقتصادی و همچنین در تعیین چارچوب های سیاست های پولی و مالی ایران هم فکری و تبادل نظر کرده اند.
این گزارش در بخش بررسی اقتصاد کشورهای منطقه ی خاورمیانه و شمال آفریقا با اشاره به ناآرامی ها و درگیری های سوریه و مصر و کاهش تولید نفت برخی کشورها و تحریم نفت ایران، اعلام کرد که تولید نفت در این منطقه از جهان در کل دو درصد کاهش داشته است.
صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که رشد اقتصادی طی دو سال آینده در جهان و در منطقه ی خاورمیانه بهبود یابد و میزان تولید ناخالص ملی این کشورها نیز با اندکی رشد روبرو شود.
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین